Máte otázky? Volejte HOTLINE +420 774 492 692

Cukrovka a vodíková voda

Studie ukazují, že pravidelné pití vody s obsahem vodíku může přispět ke zlepšení stavu pacientů trpících diabetem.
Cukrovka a vodíková voda Fit voda	
	

V České republice počet pacientů s cukrovkou každoročně stoupá.

V současné době je evidováno více než 900 000 nemocných, z nichž 85 % trpí diabetem 2. typu. Předpokládá se, že přibližně jedna čtvrtina ze skutečného počtu diabetiků není diagnostikována. 

Kvůli častému výskytu napříč populací a v závislosti na nezdravém způsobu života je cukrovka považována za civilizační onemocnění. K jeho vzniku přispívají faktory jako stres, nadměrný příjem energie, nevhodné či nevyvážené složení stravy a nedostatek pohybu, které také často vedou k obezitě. Základní příčinou rozvoje diabetu je neschopnost organismu produkovat či správně využívat životně důležitý hormon inzulín, který má na starosti vychytávání cukru z krve a  jeho předávání životně důležitým orgánům a tkáním v těle.

Pacienti s cukrovkou mají také často zvýšenou hladinu oxidačního stresu v organismu.

Ten vzniká díky přítomnosti škodlivých forem kyslíku a dusíku, které lidské tělo nebylo schopno odbourat svými obrannými mechanismy.

Oxidační stres je zodpovědný za stárnutí organismu a za vznik řady chronických a civilizačních onemocnění. Molekulární vodík má silné antioxidační schopnosti, které spočívají ve vychytávání právě škodlivých forem kyslíku. Klinické testy ukazují, že pravidelné pití vody s obsahem vodíku může pozitivně ovlivnit metabolismus cukrů a tuků u pacientů s diabetes mellitus. 

Filtry FitVoda
Nejlepší filtrační systém, který si můžete koupit.
Příběhy lidí, kteří pijí zdravou vodu.
Ionizery Fit Voda
Přemýšlíte nad filtrací vody? Molekulárním vodíkem?