Máte otázky? Volejte HOTLINE +420 774 492 692

Je tvrdá voda zdraví škodlivá?

Voda s vysokým obsahem hořčíku a vápníku našemu zdraví prospívá. Neprospívá ale našim spotřebičům a koupelně.
Změkčovač vody	
	

Při vysokém obsahu vápníku a hořčíku ve vodě se tyto prvky začnou srážet v podobě vodního kamene a škodí našim spotřebičům a špatně se čistí. Vodu můžeme upravit přidáním sodíku, ale tím se zbavíme pozitivních prvků hořčík a vápník. Navíc sodík je ve větším množství pro organismus potenciálně škodlivý.

Můžeme ale využít změkčení vody pomocí fyzikálního procesu, kdy nám obsah vápníku a hořčíku zůstane zachován – jen se změní krystalická struktura pomocí fyzikální reakce. Změkčovač vody obsahuje ve svém filtru uhličitan vápenatý, který přitahuje přebytečné minerály, obsažené v tvrdé vodě a integruje je do své struktury. Tlak vody pak tyto nové krystalické struktury z filtru odplaví. I cestou dovedou tekoucí krystaly pokračovat ve své práci a dovedou rozpouštět vodní kámen v potrubí.

Výhodou je především fakt, že minerály blahodárné pro lidský organismus ve vodě zůstávají.

Předností je i technické provedení celého zázraku změkčení vody – náplň filtru v podobě katalytických granulí totiž není třeba nijak měnit ani doplňovat. Změkčovač pro svou činnost nepotřebuje elektřinu a je velmi výkonný.

 

Příběhy lidí, kteří pijí zdravou vodu.
Přemýšlíte nad filtrací vody? Molekulárním vodíkem?