Máte otázky? Volejte HOTLINE +420 774 492 692

Oxidační stres, tichý zabiják

Jak vzniká oxidační stres a jak se mu bránit?
Oxidační stres, tichý zabiják	
	

Oxidační stres je přirozený proces v lidském těle, který se spolupodílí na stárnutí organismu a na vzniku řady nemocí jako je například Parkinsonova nemoc, ateroskleróza, selhání srdce, infarkt myokardu, cukrovka či Alzheimerova choroba. Oxidační stres je podmíněn přítomností škodlivých forem kyslíku a dusíku, které organismus nebyl schopen odbourat v rámci svého obranného mechanismu.

Těchto obranných mechanismů se účastní v těle látky, které nazýváme antioxidanty a jsou to látky, které s toxickými tzv. volnými kyslíkovými radikály reagují a snižují tak jejich škodlivý dopad na lidské tělo. Mezi nejznámější látky s antioxidačním účinkem patří vitamin C, E, A, koenzym Q10, selen a mnoho dalších. Do popředí výzkumu se také poslední dobou dostává molekulární vodík.

Výhody molekulárního vodíku

Molekulární vodík má tu jedinečnou výhodu v klinickém využití, že dokáže efektivně pronikat do buněk přes jejich biomembrány, procházet přes cévní stěnu a rozpouštět se tak v krvi a dokonce i pronikat hematoencefalickou bariérou (brána mezi mozkem a krví) a účinně tak působit ve vnitřním prostředí mozku. Rozpuštěný vodík lze v jednotlivých tkáních lidského organismu monitorovat pomocí elektrod.

Radikály

Jednou z nejnebezpečnější volnou formou kyslíku je tzv. hydroxylový radikál (OH.). Po svém vzniku okamžitě reaguje s nejbližší možnou biomolekulou ve svém okolí (buněčné membrány, proteiny, DNA) a poškozuje ji. Vodík dokáže tento radikál selektivně eliminovat, reakcí s ním ho jednoduše převede na vodu. Tím dojde k odstranění toxického radikálu a současně k hydrataci organismu na buněčné úrovni. Žádný jiný antioxidant nemá tuto výjimečnou terapeutickou schopnost v boji proti oxidačnímu stresu.

Ptáte se nás na srovnání s kohoutkovou vodou. Tady je.
H2 tablety
Ne vždy máte k dispozici váš ionizátor a zdroj lahodné vody obohacené molekulárním vodíkem...
Ionizery Fit Voda
Přemýšlíte nad filtrací vody? Molekulárním vodíkem?