Máte otázky? Volejte HOTLINE +420 774 492 692

Výsledky analýzy: Pesticidy přítomny v dětských vlasech

V každé domácnosti jsou chemikálie uloženy bezpečně daleko z dosahu dětí, rodiče ale často neví, že další chemické látky jejich děti i přes to ohrožují. Nejsou vidět, ani cítit, přesto je naše děti konzumují každý den.	
	

Vědci odhadují, že děti mohou být vystaveny až 128 chemikáliím, přičemž některé z nich mohou být rakovinotvorné, mutagenní, toxické pro plod či neurotoxické. Děti patří do rizikové skupiny, jelikož se jejich organismus a mozek teprve vyvíjí a tělo je tak mnohem zranitelnější. Vědci a lékaři se shodují, že nejvýznamnějším rizikem jsou pesticidy. V minulosti již byly zakázány ty pesticidy, u kterých se prokázalo, že jsou zdraví škodlivé, z toho důvodu se také stále více sledují a zkoumají. Právě proto proběhla ve Francii analýza, kdy bylo odebráno 20 dětem z různých francouzských regionů vzorky vlasů a tyto vzorky byly odeslány do nezávisle laboratoře v Lucembursku.

Výsledky analýzy vzbudily debatu na medicínském poli.

Jelikož dětské vlasy obsahovaly až 44 druhů pesticidů, přičemž polovina z nich je v Evropě již zakázána! Do vlasů se tyto chemické látky nedostanou ze vzduchu v okolí, ale musí projít celým organismem až do vlasů. Pesticidy jsou navíc nebezpečné také z toho důvodu, že po průchodu lidským tělem mění svou strukturu a tyto nově vzniklé látky mohou být dětskému tělu ještě více nebezpečnější, než ty původní.

Ionizéry společnosti Fitvoda umí odfiltrovat až 99 % pesticidů z vaší kohoutkové vody, takže chráníte tak své tělo před škodlivými chemikáliemi.    

Změkčovač vody
Voda s vysokým obsahem hořčíku a vápníku našemu zdraví prospívá. Neprospívá ale našim spotřebičům a koupelně.
Michal Osina - majitel FitVoda, s.r.o.
Jsem Michal Osina a tohle je můj příběh cesty k novému životu.
Ionizery Fit Voda
Přemýšlíte nad filtrací vody? Molekulárním vodíkem?