Máte otázky? Volejte HOTLINE +420 774 492 692

Vodík – silná zbraň proti zánětům

Záněty v těle nebo chcete-li infekce se stávají velkým nebezpečím pro zdraví lidí. Naše imunita jim častokrát nedokáže čelit, protože sami svých chováním imunitu napínáme až ke kolapsu. Řeknete si: „Co na tom, pomohou mi antibiotika!“ Na to by se ale dnes zodpovědný člověk neměl raději spoléhat.
Vodík – silná zbraň proti zánětům	
	

„Antibiotická rezistence narůstá a musíme proto prosazovat racionální používání antibiotik tak, abychom vzrůstající trend omezili. Objev antibiotik za druhé světové války byl převratný a znamenal v té době záchrany tisíců životů. Bohužel to, že se antibiotika začala brát neuváženým způsobem, nebyla užívána jen na léčbu bakteriálních infekcí, ale zejména v 50. a 60. letech preventivně, vedlo k tomu, že se objevila antibiotická rezistence, začala narůstat a v dnešní době vidíte, že nejen odborné, ale i vědecko-populární časopisy informují o tom, že se blíží konec antibiotické éry,“ uvedla Helena Žemličková, vedoucí Národní referenční laboratoře pro antibiotika.

Zánět doprovází také většinu známých autoimunitních nemocí...

...a vědci se stále přou, jestli je zánět příčinou nebo důsledkem autoimunitní nemoci. Nemocným to ale může být celkem jedno, protože oni potřebují úlevu… A taky radu, jak si pomoci od nepříjemných projevů. Cukrovka, lupénka, Crohnova choroba, revmatoidní artritida či dokonce roztroušená skleróza nepatří k banálním nemocem. Dovedou člověka hodně potrápit. 
Cestou je samozřejmě návrat k přirozené potravě a k umírněnému životnímu stylu. Maximálně omezit chemii, kterou prostřednictvím potravy zásobujeme náš organismus. Nenapínat svůj organismus přes čáru nadměrným stresem, nevyhýbat se přirozenému pohybu. Na rozvinutou nemoc s chronickým zánětem je to ale málo. Je třeba dělat více – vysadit úplně cukr a lepek a dodávat tělu kvalitní živiny a také pomoci vlastnímu organismu vyčistit se od patogenů, toxinů a odpadních látek.

Říká se, že čistému vše čisté.

Vodík bezpochyby čistý je. Jeho dostupnost, lehkost a nezměrná síla, kterou máme na dosah, láká vědce ke zkoumání v mnoha různých oblastech. Poté, co byly publikovány zajímavé studie (například v Nature Medicine o inhalaci pouze 2 % vodíku a následném potlačení poškození mozku), se rozjel výzkum o účincích a použití nejmenší molekuly ve vesmíru na plno. Dnes už o vodíku víme, že umí dělat velké věci i když ho vdechujete, nebo i když ho pijete.

Vodík je nejsilnější antioxidant...

...a navíc umí rozpoznat špatné radikály, které neutralizuje. To neumí většina známých antioxidantů. Vodíkový plyn se přidává do vody a dělá z ní bez nadsázky opravdu živou vodu. Antioxidanty vodíku jsou vlastně 2 vodíky spojené dohromady a tato nejmenší molekula dovede proniknout každou membránou v těle. Pít vodu obohacenou plynným vodíkem je jako posílat do boje se zánětem malou, ale velmi účinnou armádu. Dostane se všude a svým antioxidačním účinkem dostává tělo do rovnováhy. 
Přístroje na výrobu vodíkové vody jsou kombinovány i se silnými a účinnými filtry, které čistí blahodárnou tekutinu od nečistot, na které si bohužel v pitné vodě pomalu zvykáme. Hladina pesticidů, hormony a jiné chemikálie už nezvládají čističky odpadních vod čistit a ty se tak dostávají do pitné vody. Čistá voda obohacená vodíkem se tak dnes může stát důležitým pomocníkem v boji se záněty tam, kde běžné prostředky selhávají. A o preventivním působení ani nemluvě!

Chcete se začíst více?

Produkty FitVoda ve sprše
Ano, produkty FitVoda můžete mít i ve Vaší sprše. Odstraňují chlor z vody a generují miliony iontů.
FitVoda a Chantal Poullain
Znáte už živou vodu? Představujeme její hlavní účinky na vaše tělo...
Revmatoidní artritida a molekulární vodík
Jak může pomoci molekulární vodík při revmatoidní artritidě?