Nakupte za více než 3000 Kč a získejte dopravu ZDARMA

Živá voda existuje

Znáte už živou vodu? Představujeme její hlavní účinky na vaše tělo...

Medicínští i výživová odborníci již léta potvrzují blahodárné účinky vody obohacené o molekulární vodík. Vodíková „živá“ voda působí jako mimořádně silný antioxidant, má protizánětlivé účinky, skvěle působí jako léčba i prevence neurodegenerativních onemocnění, zlepšuje kvalitu pokožky, čistí játra i ledviny a pomáhá i při sportu. Není divu, že si ji oblíbily i mnohé známé osobnosti, z těch zahraničních kupříkladu Bill Gates či holywoodské hvězdy Blake Lively nebo Zac Efron, v našem rybníčku pak například herečka Chantal Poullain, která i díky živé vodíkové vodě hýří šarmem a energií. Vodíková voda navíc není drahá: díky moderním filtračním přístrojům si ji vyrobíte z obyčejné vody z kohoutku.

O tom, jak je v duchu zdravé výživy důležité pít čistou kvalitní vodu v dostatečném množství, slýcháme od odborníků dnes a denně. 

Mnoho lidí tak sahá po balené vodě, o které si myslí, že je nejzdravější. To ale není úplně pravda. Podle vědců pochází obsah skoro poloviny značek balené vody z obyčejné kohoutkové vody. Balená voda navíc ani není státem regulovaná, pokud nepochází ze zahraničí. Mnoho balených vod také obsahuje stopy různých průmyslových chemikálií nebo bakterií.

Pít vodu z kohoutku tak vychází, co se kvality týče, v podstatě nastejno, ovšem je to levnější a ekologičtější. U nás v ČR máme poměrně kvalitní kohoutkovou vodu, i tak se ale do ní mohou dostat hnojiva a pesticidy z polí, těžké kovy z potrubí nebo zbytky léčiv a jiných chemikálií, s nimiž si čističky odpadních vod neporadí. Nedávná studie amerických vědců navíc prokázala, že ačkoliv jednotlivě kontaminanty v kohoutkové vodě bezpečnostní limity nepřekračují, představuje jejich dlouhodobá kumulace v organismu vážné zdravotní riziko.

Při dlouhodobém pití vody z kohoutku se tak nejlépe osvědčuje pořízení moderních filtračních přístrojů, které toxické látky z vody dokážou účinně odstranit. Příkladem je přístroj Vesta H2 od společnosti FitVoda, jenž umí odfiltrovat až 172 kontaminantů a má ještě další přidanou hodnotu: obyčejnou „mrtvou“ kohoutkovou vodu vám přemění v „živou“ vodíkovou vodu. A ta se pyšní pěknou plejádou zdravotních benefitů.

Pramen zdraví a krásy

Voda obohacená o molekulární vodík je především mimořádně silným antioxidantem. Chronický oxidační stres přitom odborníci označují za jednu z hlavních příčin stárnutí organismu i mnohých civilizačních nemocí. „Molekuly vodíku jsou velmi malé a dokážou tak rychle pronikat do buněk v našem těle. Zde se vodík spojuje s toxickými volnými radikály a přeměňuje je na organismu prospěšnou vodu. Je navíc takzvaně selektivní, takže cílí jen na ‚špatné‘ volné radikály, nikoliv na ty ‚dobré‘, které se v našem těle také vyskytují,“ vysvětluje Michal Osina, zakladatel společnosti FitVoda. Živá vodíková voda tak zpomaluje stárnutí buněk oxidačním stresem, ale také prospívá našemu mozku a mnoha vnitřním orgánům, úspěšně bojuje s různými záněty či zlepšuje zdraví pokožky, protože zvyšuje produkci kolagenu, snižuje dopady UV záření a může také vyhlazovat vrásky. Dle studií též zabraňuje kornatění tepen, může snižovat cholesterol, zlepšuje spalování tuků a cukrů. Není tedy divu, že si ji oblíbila řada známých osobností – z těch zahraničních kupříkladu Bill Gates nebo holywoodské hvězdy Blake Lively či Zac Efron, u nás pak třeba herečka Chantal Poullain. Ta si i díky živé vodě udržuje obdivuhodnou vitalitu a srší z ní šarm a energie.

Molekulární vodík